Close

En İyi Ceza Avukatı Nasıl Bulunur?

En iyi ceza avukatı diyince akla sanık ya da tutuklu konumundaki kişiyi kurtaran ve onların ceza almamasını sağlayan çok başarılı ceza avukatı geliyor. Ünlü ceza avukatı ve ünlülerin ceza avukatı, sosyete ceza avukatı olarak tanınan çok fazla hukukçu ve başarılı en iyi ceza avukatı vardır.

Ceza avukatlığı gerçekten mücadele ve azim ister. İnsanın özgür olması ve aldığı mahkumiyet kararı ve ceza neticesinde özgürlüğünün kısıtlanması gerçekten zor bir durumdur. Hal böyle olunca müvekkiller en iyi ceza avukatı ya da en iyi ceza avukatlık bürosu ve en iyi ceza hukuk bürosu ile anlaşarak mükemmel bir savunma yapılmasını isterler. Avukatlar savunma yapma konusunda uzman olsalar da en iyi ceza avukatı arayan müvekkil birlikte çalışacağı avukatın geçmişte hangi davalarda başarılı sonuçlar aldığına bakar. Yani tutuklu ya da sanık durumunda olan müvekkil ve yakınları en iyi ceza avukatını bularak beraat kararı çıkmasını isterler. En iyi ceza avukatı eğer çok iyi bir savunma yaparsa ve azimle çalışırsa bir ceza davasından beraat kararı aldırabilir. Geçmişte de birçok davada en iyi ceza avukatı mahkumiyet kararı çıkabilecek haldeyken müvekkiline beraat kararı aldırarak onları özgürlüklerine kavuşturmuş ve daha adil bir durumun oluşmasını sağlamıştır.

En iyi ceza avukatı da en iyi avukatlar arasından çıkmaktadır. Sonuçta ceza hukuku da hukukun bir dalıdır ve iyi bir avukat eğer ceza hukuku alanında çalışmak isterse ve ceza davası alırsa başarılı olabilir. Şüphesiz ki en iyi ceza avukatı ceza hukuku ve ceza davaları konusunda tecrübeli ve bilgili olmalıdır ve beraat kararı aldırabilmedir. Fakat asla beraat kararı  konusunda bir garanti verilmesinin doğru olmadığını, yargılama safhasının çok fazla etmene bağlı olması sebebiyle karar henüz açıklanmadan öngörü ve tahmin dışında verilecekbir taahhüte güvenmemek gerektiğinin altını çizmek isteriz.

Ceza davası açılmadan önce kollukta verilen ifade sırasında da muhakkak bir ceza avukatından destek almakta fayda vardır. Kollukta yanlış ya da eksik verilen bir ifade veya kolluk tarafından uygulanan hatalı ve hukuka aykırı uygulamalar üzerine verilen ifade ceza davası açılmadan önceki soruşturma aşamasında ve Cumhuriyet Savcısı tarafından kamu adına ceza davası açılması neticesinde kovuşturma aşamasında sanık aleyhine durumlar oluşturmaktadır. Bu nedenle ceza hukuku ile ilgili olarak her aşamada en iyi ceza avukatı olarak değerlendirdiğiniz başarılı bir avukatla ve hukuk bürosu veya avukatlık bürosuyla çalışmanızda oldukça fayda vardır.