Close

En İyi İcra Avukatı Nasıl Bulunur?

Ülkemizde icra dosyalarının sayısı her geçen gün artmaktadır. İcra takibi dosyalarının çoğalmasıyla alanında uzman en iyi icra avukatı olan avukatlara olan ihtiyaç da artmıştır. En iyi icra avukatı veya en iyi avukatlık bürosu ve hukuk bürosu icra takibi yaparken yapılması gereken talep ve işlemleri eksiksiz olarak yerine getirir.

İnsanlar alacaklarını almak için hukuk yoluna başvururlar. Kimi zaman kira borcu, mal alım satımı veya hizmet sunulmasından kaynaklı kimi zaman ise başka bir sebepten kaynaklanan borç veya alacak nedeniyle icra takibi söz konusu olur ve icra dosyası açılır. İcra takibi oldukça zahmetli ve uzmanlık getiren bir süreçtir. Yapılacak usul hataları veya hukuk stratejisinden yoksun adımlar icra takibine konu alacağın alınmasını geciktirebilir veya tamamen engelleyebilir.

İcra avukatı arayan müvekkiller en iyi icra avukatı, istanbul icra avukatı, izmir icra avukatı, ankara icra avukatı veya icra hukuku avukatı gibi ifadelerle en iyi icra avukatı ve en başarılı icra avukatı ile çalışmak istemektedir.

İcra hukukunda icra takibi, takibe itiraz, zamanaşımı, mal beyanı, haciz müzekkeresi, ihale ile satış gibi birçok icra hukukuna özgü kavram vardır.

Müvekkiller en iyi icra avukatı ile çalışmak için uzman bir icra avukatı ararken çalışacakları avukatın icra hukuku alanında tecrübeli, bilgili , mücadeleci olmasına özen göstermeliler. İcra ve iflas hukuku oldukça önemli bir hukuk dalı olup neredeyse hukuktaki bütün uyuşmazlıkların sonu icra hukukuna çıkmaktadır. Velayet davası sonucunda verilen mahkeme kararı dahi icra hukukuna konu olmaktadır. En çok karşılaşılan icra hukukuna ilişkin sorun ise alacak verecek ve borç meseleleridir. Bazen çok yüksek miktarlarda icra takibi yapılır ve alacağın tahsil edilememesi haktan yoksun kalınmasına neden olabilir.

Tüm bu sebeplerle icra hukuku alanında çalışan en iyi icra avukatı olarak seçeceğiniz bir avukata vekalet vererek hukuki iş ve işlemlerinizi takip ettirmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Kiralanan Taşınmazların İlamsız İcra Yoluyla Tahliyesi | Hukuk ...