MERSİN AVUKAT

Mersin Avukatları Nasıl Bulunur?

Mersin ilinde avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmetleri Mersin Barosuna kayıtlı avukatlar tarafından sunulur. Mersin avukat iletişim bilgilerini Mersin Barosu aracılığıyla da edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra iletişim bilgilerini Mersin avukat ve hukuk bürolarının kendi internet adreslerinden de bulabilirsiniz.

Mersin’de Avukatıma Nasıl ve Ne Danışabilirim?

Mersin’de avukatlık faaliyeti icra eden bir avukat dava takibinin yanı sıra müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti de sunabilir. Mersin avukat olarak seçeceğiniz avukata hukuki ihtilafınız hakkında danışabilir, danışmanlık hizmetini müteakip izlenecek yola avukatınızla birlikte karar verebilirsiniz. Zaten daha doğru olan da avukatınızla birlikte hareket etmenizdir. Hukuk çok geniş ve farklı görüşlerin yer aldığı bir mecradır. Çoğu zaman çok net görülen bir konuda dahi detaylar sonuca olumlu ya da olumsuz olarak doğrudan etki edebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir hak kaybına uğramamanız için hangi hukuki konuda olursa olsun hukuk eğitimi almış, tecrübesini ve bilgisini bu yolda biriktirmiş bir avukatla sonuca ulaşmaya çalışmanız tavsiye edilmektedir.

Sadece hukuki bir probleminiz olduğunda değil, hukuki bir problem ortaya çıkmadan işlerinizin ve işlemlerinizin hukuka ve mevzuata uygun olarak yürütülebilmesi amacıyla Mersin avukatınızdan hukuki danışmanlık hizmeti almanız sizi ileride ortaya çıkması muhtemel olumsuz hukuki sonuçlardan da koruyucu bir yöntem olacaktır.

Avukata Danışma Ücretli Midir?

Müvekkil adaylarından en çok aldığımız sorulardan bir tanesi de avukata danışmanın ücretli olup olmadığı hakkındadır. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinden de açıkça anlaşılacağı üzere avukata büroda, büro dışında ya da diğer kanallarla danışma ücrete tabidir. Ancak avukatınıza danıştıktan sonra kendisine vekalet verip hukuki süreci takip etmesini istediğinizde zaten kurulan vekalet ilişkisi nedeniyle vekalet ücreti hakkı doğacağından avukatınız bu danışma görüşmesinden ilave ücret almayacaktır.

Mersin’de Avukata Nasıl Vekaletname Verilir?

Avukatınıza vekaletname verirken kendisinden gerekli bilgileri isteyiniz. Avukatınızın vermiş olduğu bilgilerle notere giderek vekaletname çıkartabilirsiniz. Sonrasında noterden çıkarmış olduğunuz vekaletnamenizi avukatınıza teslim ediniz. Mersin’de avukata ihtiyaç duyan şahıs Mersin Cezaevi, Tarsus Cezaevi , Adana Cezaevi ya da farklı bir cezaevinde bulunan bir tutuklu ya da hükümlüyse avukat cezaevindeki tutuklu ya da hükümlünün vekaletnameyi kolaylıkla çıkarabilmesi konusunda gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

Mersin’de Avukatlar Hangi Davalara Bakar?

Mersin Barosuna kayıtlı bir avukat her davayı takip edebilir. Bu husus tamamen avukatın tercihine kalmıştır. Ancak uygulamada avukatların Mersin ceza avukatı, Mersin ticaret avukatı, Mersin boşanma avukatı, Mersin gayrimenkul avukatı gibi çalışmalarını yoğunlaştırdıkları alanları belirttikleri görülmektedir.

SAYILIR AVUKATLIK BÜROSU olarak Mersin’de hukukun çeşitli alanlarında avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız.