MERSİN HUKUK BÜROSU

Mersin’deki hukuk bürosu nerede faaliyet gösterebilir?

Mersin Hukuk Bürosu olarak faaliyet gösteren bir hukuk bürosu Mersin Avukatları Mersin ilinde kurulu olarak hizmet verir. Mersin ilinin ilçelerinde de hizmet verilebilir. Örneğin olarak Mersin’deki bir hukuk bürosu (avukatlık bürosu) Tarsus avukat olarak da hizmet verebilir.

Ayrıca Mersin ilindeki Hukuk Bürosu ya da Mersin ilindeki avukatlar Türkiye’nin her şehrinden dava almaya ve bu davaları takip etmeye yetkilidirler. Mersin avukatının hizmet bölgesi sadece Mersin iliyle sınırlandırılamaz. Çünkü müvekkil adayı mevcut ya da muhtemel hukuki problemi için Türkiye’nin her yerinden avukata vekalet verebilme hakkına sahiptir.

Mersin’deki hukuk büroları ve Mersin avukatları hangi baroya kayıtlıdır?

İlgili mevzuat gereğince Mersin ilinde sürekli olarak faaliyet icra eden hukuk büroları ve avukatlar Mersin Barosuna kayıtlı olmalıdırlar. Ancak yukarıda da değindiğimiz üzere Mersin Barosu avukatı Türkiye’nin diğer şehirlerinde de dava alarak avukatlık görevi üstlenebilirler. Ancak kural olarak sürekli faaliyet gösterilen ildeki baroda kayıtlı olunması gerekir.

Bir hukuk bürosunda kimler çalışır?

Bir hukuk bürosunda sadece avukatlar çalışmaz. Örneğin Mersin şehrindeki bir hukuk bürosunda Mersin Barosu avukatlarının dışında; danışman hukukçular, stajyer avukatlar, avukat katipleri, sekreterler, idari personeller ve diğer yardımcı personeller de yer alabilir.

Hukuk bürosu hangi davalara bakar?

Bu sorunun cevabı oldukça değişkendir. Ancak hukukun hemen hemen her alanında faaliyet gösteren bir hukuk bürosu; ceza hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku, gayrimenkul ve inşaat hukuku, aile ve boşanma hukuku, miras hukuku, idare hukuku, disiplin hukuku, borçlar hukuku, sigorta hukuku, tazminat hukuku, icra ve iflas hukuku, tüketici hukuku gibi alanlardaki davalara bakabilir.

Mersin hukuk bürosu iletişim adreslerine nasıl ulaşabilirim?

Mersin Barosu avukatlarının ve Mersin Hukuk Bürosu iletişim bilgilerine Mersin Barosundan veya avukat ve hukuk bürolarının kendi internet sayfalarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.