Close

En İyi Avukat Nasıl Bulunur?

Zaman zaman müvekkillerimizle veya müvekkil adaylarımızla bir araya geldiğimizde onların çeşitli sorularıyla karşılaşıyoruz.Özellikle en iyi avukat , en iyi hukuk bürosu, en iyi avukatlık bürosu konusunda çok soru alıyoruz.

İnsanların en iyi avukat hangi avukat ise onunla çalışmak istemeleri oldukça doğaldır. Ancak insanlara en iyi avukat kimdir ya da en iyi hukuk bürosu veya en iyi avukatlık bürosu hangisidir sorusunun cevabını vermek her zaman için kolay olmaz. İnsanların avukata ihtiyacı olduğunda en iyi avukat kimdir diye aramaları çok normal olsa da hangi avukatın iyi olduğunun cevabı bir avukatın müvekkilleri tarafından verilmelidir. Müvekkiller tarafından verilmeyen ya da onaylanmayan cevapların doğruluğu her zaman için şüpheli kalacaktır. Bir avukatın başarısı o avukatın müvekkillerine sunduğu başarılı avukatlık ve hukuk hizmetinden geçer. Gerçekten de eğer bir avukat en iyi avukat olarak nitelendirilecekse öncelikle o avukatın davaları kazanma oranı, icra takibi dosyalarında başarı oranı, müvekkilin talebi ve rızası dahilinde karşı tarafın avukatıyla görüşüp hukuki ihtilafı çözme yeteneği, müvekkili düzenli ve yeterli bir şekilde bilgilendirmesi gibi  unsurlar çok önemlidir.

Diğer bir konu ise alanında uzman avukat konusudur. Avukat olarak en çok duyduğumuz sorulardan bazıları da ne avukatısınız ya da hangi alanda uzman avukatsınız veya hangi davalara bakıyorsunuz şeklindedir. İnsanlar avukat ararken en iyi ceza avukatı, en iyi ağır ceza avukatı, en iyi boşanma avukatı, en iyi tazminat avukatı, en iyi aile avukatı, en iyi bilişim avukatı, en iyi icra avukatı, en iyi imar avukatı, en iyi idare hukuku avukatı, en iyi miras avukatı gibi aramalar yaparak google üzerinden en iyi avukat, en iyi hukuk bürosu ve en iyi avukatlık bürosu ile karşılaşmak istiyorlar. 

Türkiye’de avukatlık alanında uzmanlaşma henüz mümkün değildir. Ancak avukatlar hukuk fakültesinde almış oldukları lisans eğitimlerinin üzerine yüksek lisans eğitimi ekleyerek ya da çok sayıda hukuk eğitimine ilişkin, kurs, seminer, sertifika, konferans tecrübesi de ekleyerek bir alanda yetkinliklerini artırarak en iyi avukat olma yolunda ilerleyebiliyorlar.

İnsanlar tuttuğunu koparan avukat arıyorlar. Avukatlık mesleği hukukun izin verdiği sınırlar içerisinde kalmak koşuluyla bir mücadele mesleğidir. Mahkemelerde ve duruşmalarda çoğu zaman usul hatası ya da davanın seyrini değiştirebilecek eksiklikler ya da hatalar söz konusu olabiliyor.Bu nedenle haklarınızı koruma noktasında avukatlık mesleğinin etiği ve meslek kuralları çerçevesinde hareket ederek mücadele edecek bir avukat ile çalışmanız çok önemlidir. Dava açarken ve hukuki uyuşmazlıkları çözerken en iyi avukat olarak seçtiğiniz avukat ile görüşerek avukatlık hizmeti almanızda oldukça fayda vardır.

En iyi avukat hangisidir ya da en iyi hukuk bürosu, en iyi avukatlık bürosu hangi hukuk bürosudur diye tereddüte düştüğünüz zaman gerekli araştırmayı yaparak en iyi avukat ile anlaşmanız ve dava kazanma yolunda ilerlerken bir uzman avukat tarafından avukata vekalet vererek temsil edilmeniz çok önemlidir.

What Are the Differences between a Private attorney and Public ...